مدرک مربیگری بین المللی سیکلیک یوگا

آشنایی با سبک سیکلیک یوگا
مربیگری سیکلیک یوگا

مربیگری سیکلیک یوگا

مربیگری سیکلیک یوگا

مربیگری سیکلیک یوگا

مربیگری سیکلیک یوگا

مدرک مربیگری بین المللی سیکلیک یوگا (۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ ساعته) مورد تایید اتحادیه یوگای هندوستان و کانادا

مربیگری سیکلیک یوگا

دوره های آموزشی مربیگری

دوره مربیگری سیکلیک یوگا، فرصتی برای دوستداران یوگا است تا با اصول کلیدی و مهم یوگا، یکی از رشته های باستانی هند، بیشتر آشنا شوند. یوگا، مجموعه ای از تمرینات جسمی، ذهنی و فکری است که هدف آن کنترل، آرامش ذهن و شناخت عمیق «خود» است. یوگا، با تأکید بر تمرینات جسمی، تنفسی و مدیتیشن، سلامت جسمانی و روانی را ارتقا می دهد.

 

مربیان در این دوره ها، علاوه بر فراگیری حرکات گوناگون یوگا (آساناها)، با علم آناتومی حرکات و فیزیولوژی بدن نیز آشنا می شوند. این دانش به مربی کمک می کند تا حرکات را به صورت صحیح و درست به هنرجویان خود منتقل کنند و مانع صدمات ناشی از اجرای نادرست حرکات گردد.

 

تمامی این آموزش ها جهت تعمیق درک یوگا و پرورش یک مربی سرآمد و زبده سیکلیک یوگا طراحی شده است. سیکلیک یوگا، چارچوب پایه دوره های مربیگری است.

مربیگری سیکلیک یوگا

اعتبار مدرک

سیکلیک یوگا، هنر ترتیب دادن آساناها یا تکنیک های پرانایاما و مودرا به گونه ای است که حداکثر فایده و انرژی را برای بدن و ذهن به ارمغان می آورد.

مدارک مربیگری در این دوره ها، توسط شعبه سیکلیک یوگا واقع در کانادا تایید شده و دارای اعتبار بین المللی می باشد. این مدارک، نشان دهنده تسلط و صلاحیت مربیان در آموزش سبک سیکلیک یوگا به دانش آموزان خود هستند.

تاکنون صدها مربی با گذراندن دوره های آموزشی مربیگری در این مرکز و اخذ مدرک بین المللی فوق مشغول آموزش این علم کهن در سرتاسر جهان می باشند.

مربیگری سیکلیک یوگا

راحتی در فراگیری

اساتید و دست اندرکاران این دوره آموزشی، با هدف ارائه خدمات آموزشی با کیفیت و مناسب برای شما هنرجویان محترم، تصمیم گرفته اند دوره فوق الذکر را بصورت آنلاین و با دسترسی ساده در اختیارتان قرار دهند.

 

شما می توانید با استفاده از پلتفرم آنلاین مخصوص این دوره، در هر ساعت از شبانه روز و با هر نوع دستگاه الکترونیکی که به اینترنت متصل است، به آموختن دروس بپردازید. در این پلتفرم، شما می توانید به فیلم های آموزشی، جزوات، تمرینات و نمونه سوالات دسترسی داشته باشید. همچنین، می توانید با اساتید در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

 

با هماهنگی های انجام شده، امکان شرکت در آزمون نهایی نیز بصورت آنلاین و غیر حضوری فراهم شده است. بدین ترتیب، شما می توانید بدون نگرانی از محدودیت های زمانی و مکانی، به یادگیری و پیشرفت در این دوره ادامه دهید.

مربیگری سیکلیک یوگا

پیش نیاز های اخذ مدرک مربیگری سیکلیک یوگا

دوره مربیگری، یک دوره آموزشی حرفه ای و جامع برای کسانی است که می خواهند به عنوان مربی یوگا فعالیت کنند. این دوره، شامل آموزش نظری و عملی درباره فلسفه، تاریخ، اصول، تکنیک ها و سبک های مختلف یوگا است. 

  • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم: این شرط برای اطمینان از سطح علمی و فرهنگی لازم است. شما باید قادر به خواندن و نوشتن در زبان فارسی باشید.
 
  • ۳ سال آشنایی با یوگا: این شرط برای اطمینان از تجربه و علاقه شما به یوگا لازم است. شما باید قبلا به صورت منظم و مستمر یوگا را تمرین کرده باشید و با حرکات و تنفس های پایه یوگا آشنا باشید.
 
  • جهت اخذ مدارک ۳۰۰ و ۵۰۰ ساعته می بایست ابتدا مدرک ۲۰۰ ساعت را اخذ نمایید: این شرط برای اطمینان از پیش زمینه و پایه شما برای پیشرفت در سطح های بالاتر لازم است. شما می باید ابتدا دوره ۲۰۰ ساعته را با موفقیت به پایان برده و مدرک آن را دریافت کنید. سپس می توانید برای دوره های ۳۰۰ و ۵۰۰ ساعته ثبت نام کنید.
  • کسب ۲۰۰ امتیاز آموزش از طریق گذراندن دوره های آنلاین مرکز: شما باید تمامی دوره های آنلاین مربوط به سطح ۲۰۰ ساعت تکمیل کرده و امتیازات لازم را کسب کنید.
  • قبولی در آزمون نهایی مدرک مربیگری مورد نظر: شما باید با نمره قبولی در آزمون نهایی مدرک مربیگری ۲۰۰، ۳۰۰ یا ۵۰۰ ساعت شرکت کرده و نتیجه آن را از دفتر مرکز دریافت کنید. آزمون نهایی شامل بخش های نظری و عملی است و بر اساس استانداردهای انجمن سیکلیک یوگا کانادا برگزار می شود.
 
  • تکمیل فرم درخواست صدور مدرک (فرم انجمن سیکلیک یوگا کانادا): شما باید فرم درخواست صدور مدرک را از سایت انجمن سیکلیک یوگا کانادا دانلود کرده و با تکمیل اطلاعات خود، به همراه کپی مدارک تحصیلی، سابقه تمرین یوگا و رسید پرداخت هزینه، به دفتر مرکز ارسال کنید. فرم درخواست صدور مدرک شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، پست الکترونیک، نشانی پستی، نوع و سطح مدرک درخواستی و تاریخ شرکت در آزمون نهایی است. (لینک فرم)
 
  • واریز هزینه ۳۰۰ دلار امریکا به حساب انجمن سیکلیک یوگا کانادا (این مبلغ بصورت مستقیم توسط شما به حساب انجمن و یا در صورت تمایل توسط مرکز پیام مهر از سمت شما نیز می تواند واریز شود): شما باید هزینه صدور مدرک را به حساب انجمن سیکلیک یوگا کانادا که در سایت آن ذکر شده است، واریز کنید و رسید پرداخت را به دفتر مرکز ارسال کنید. این مبلغ برای هزینه های پست، چاپ، بسته بندی و ثبت نام شما در انجمن سیکلیک یوگا کانادا است. در صورت تمایل، می توانید هزینه را به حساب مرکز پیام مهر واریز کنید و مرکز به نام شما به حساب انجمن هزینه را پرداخت کند.
مربیگری سیکلیک یوگا

نحوه کسب امتیاز

بعد از ثبت نام در وب سایت و ورود به حساب کاربری خود با مراجعه به لیست دوره های مربیگری سیکلیک یوگا، یکی از دوره های مربوط را انتخاب و پس از پرداخت، دسترسی به دوره برای شما ایجاد می شود. در این دوره ها شما با مفاهیم و روش های سبک جهانی سیکلیک یوگا آشنا می شوید و می توانید با تمرینات عملی و تئوری، دانش و مهارت خود را در زمینه یوگا افزایش دهید.

ترتیب انتخاب دروس، کاملاً اختیاری است اما پیشنهاد می شود به ترتیب لیست ارائه شده اقدام به گذراندن دوره ها نمایید زیرا در این صورت به صورت منطقی و مرحله به مرحله با سطوح مختلف سیکلیک یوگا آشنا می شوید و پایه های قوی تری برای پیشرفت خود خواهید داشت.

جهت شرکت در آزمون ۲۰۰ ساعته، می بایست ۲۰۰ امتیاز از طریق گذراندن دوره ها کسب کرده و سپس درخواست شرکت در آزمون نهایی را ارسال دارید. برای کسب امتیاز، شما باید درس های دوره را با دقت بخوانید و تمرینات پایان فصل را انجام دهید. با کسب حد نصاب امتیاز، مجاز به شرکت در آزمون نهایی خواهید بود که در صورت قبول شدن، مدرک معتبر بین المللی را دریافت خواهید کرد.

مربیگری سیکلیک یوگا

من سوالات بیشتری دارم

از طریق گفتگوی زنده با پشتیبانی می‌توانید به سؤالات و مسائل خود درباره‌ی محصولات و خدمات ما پاسخ بگیرید. خدمات پشتیبانی ما در طول روز در دسترس شما هستند تا به هر مسئله ای که شما دارید، کمک کنند.

برای استفاده از گفتگوی زنده، فقط کافیست روی تصویر واتزاپ که در پایین صفحه به نمایش در می آید، کلیک کنید و با یکی از نمایندگان پشتیبانی صحبت کنید.

خوشحال خواهیم بود که بتوانیم به هر مسئله ای که مربوط به محصولات و خدمات می باشد، پاسخگو باشیم.

مربیگری سیکلیک یوگا

امتیاز های مورد نیاز برای
مربیگری ۲۰۰ ساعت به چه صورت است؟

مربیگری سیکلیک یوگا

سوالات متداول

جهت ثبت نام در دوره های آموزشی با واتساپ مرکز در تماس باشید و اطلاعات لازم را از ما بخواهید. شما می توانید با ارسال پیام به شماره واتساپ مرکز، نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، ایمیل و دوره مورد نظر خود را به ما اعلام کنید. ما در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت و جزئیات بیشتر را با شما در میان خواهیم گذاشت.

خیر. ترتیب اخذ دوره ها کاملا اختیاری می باشد و شما می توانید بر اساس علاقه و نیاز خود، دوره های مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما پیشنهاد می شود طبق جدویل زیر دوره ها را تهیه نمایید تا از پایه با مفاهیم و روش های یوگا آشنا شوید و پایه های قوی تری برای پیشرفت خود داشته باشید.

جدول زیر نشان دهنده سطح دوره ها و ترتیب پیشنهادی آن ها است که می توانید به عنوان یک راهنمای کلی از آن استفاده کنید.

نام دورهامتیاز
تاریخچه یوگا۲۰ امتیاز
آناتومی یوگا۲۰ امتیاز
آناتومی بدن انسان۲۰ امتیاز
آموزش فنون آسانا (بخش اول)۱۰ امتیاز
آموزش فنون آسانا (بخش دوم)۱۰ امتیاز
آموزش فنون آسانا (بخش سوم)۱۰ امتیاز
آموزش سیکل های پایه ای۴۰ امتیاز
سیکل سلام بر خورشید و انواع آن۱۰ امتیاز
آموزش انواع فنون آرامش شاواسانا و سیکل شاواسانا۱۵ امتیاز
آموزش فنون پایه ای پرانایاما، مودرا و سیکل های آن۳۰ امتیاز
آموزش فنون کلاس داری۱۵ امتیاز
مجموع
۲۰۰ امتیاز

 

بله. جهت اخد مدرک ۲۰۰ ساعته می باید تمام ۱۱ دوره مربوطه را طی کنید. این دوره ها شامل مباحث مختلفی در زمینه یوگا هستند که شما را با اصول و فنون این علم آشنا می کنند. با گذراندن این دوره ها، شما می توانید دانش و مهارت خود را در زمینه یوگا افزایش دهید و به عنوان یک مربی مجرب و مورد اعتماد شناخته شوید. برای دریافت مدرک ۲۰۰ ساعته، شما باید علاوه بر گذراندن دوره ها، در آزمون نهایی قبول شوید و نمره کافی را کسب کنید.

آزمون نهایی طبق استاندارد اتحادیه یوگا کانادا دارای بخش تئوری و عملی می باشد. بخش تئوری شامل سوالات چهارگزینه ای و تشریحی است که بصورت آنلاین و در زمان مشخص شده برگزار می شود. بخش عملی نیز شامل اجرای یک جلسه یوگا به عنوان مربی است که بنا به درخواست هنرجو بصورت آفلاین و یا آنلاین برگزار می شود.

در صورت آفلاین، هنرجو باید به محل باشگاه مراجعه کند و در صورت آنلاین، باید از طریق لینک داده شده وارد جلسه شود. در هر دو حالت، هنرجو باید نمایش دهد که چگونه می تواند به عنوان یک مربی حرفه ای و مسلط، یک جلسه یوگا را اداره کند.

اتحادیه یوگا کانادا یکی از معتبرترین و بزرگترین انجمن های یوگا در جهان است که جهت صدور مدرک مربیگری و ثبت نام شما در وب سایت جهانی خود مبلغ ۳۰۰ دلار اخد می کند. این مبلغ را هنرجو می تواند مستقیم به اتحادیه پرداخت کتد و در صورت عدم دسترسی به پرداخت جهانی، بصورت ریالی به مرکز پرداخت و مرکز از سمت هنرجو به اتحادیه پرداخت می کند.

با پرداخت این مبلغ، شما می توانید مدرک بین المللی خود را دریافت کنید و نام خود را در لیست مربیان یوگا جهان ثبت کنید. این مدرک به شما اعتبار و اعتماد بالایی در زمینه یوگا خواهد داد و شما را قادر خواهد ساخت که در هر نقطه از دنیا به عنوان یک مربی یوگا فعالیت کنید.

مدرک شما یکبار پس از صدور دارای اعتبار بینهایت خواهد بود و شما می توانید به عنوان یک مربی یوگا در هر جایی که مایل باشید فعالیت کنید. اما جهت ثبت اسم و مشخصات مربی در وب سایت اتحادیه یوگا که بعنواع مرجع در سراسر جهان جهت پیدا کردن مربیان استفاده می شود می توانید هر ۲ سال یکبار با پرداخت مبلغ ۱۰۰ دلار به اتحادیه، تاریخ مدرک را برای ۲ سال بروز نمایید.

این کار به شما این فرصت را می دهد که در لیست مربیان یوگا جهان قرار بگیرید و بتوانید بازار کار خود را گسترش دهید. همچنین مربیان دارای مدرک با تاریخ معتبر می توانند از تخفیفات ویژه جهت شرکت در دوره های بازآموزی مرکز پیام مهر استفاده نمایند. این دوره ها به شما کمک می کنند که دانش و مهارت خود را در زمینه یوگا به روز رسانی کنید و با آخرین روش ها و فنون آشنا شوید. همچنین با کسب امتیاز بازآموزی جهت ارتقا مدرک خود اقدام کنید.

لیست مربیان رسمی و دارای مدرک با تاریخ معتبر را می توانید در وب سایت های زیر مشاهده نمایید. این وب سایت ها متعلق به اتحادیه یوگا کانادا و انجمن بین المللی یوگا هندوستان هستند که دو مرجع بین المللی در زمینه یوگا محسوب می شوند. با مراجعه به این وب سایت ها، شما می توانید نام و مشخصات مربیان رسمی و دارای مدرک را ببینید و با آن ها تماس بگیرید. همچنین شما می توانید با جستجو بر اساس نام، شهر، کشور و سطح مدرک، مربی مناسب خود را پیدا کنید:

خیر. شما می توانید ۵ مرتبه در آزمون انتهای دوره ها شرکت نمایید و اگر نمره کافی را کسب نکنید، نگران نباشید.

این آزمون ها برای آشنایی بیشتر شما با فرآیند آزمون تئوری نهایی که بصورت آنلاین می باشد طراحی شده اند و در صورت عدم قبولی نیز تاثیری در امتیاز نهایی شما نخواهند داشت. این آزمون ها فقط به شما کمک می کنند که نقاط قوت و ضعف خود را در زمینه یوگا بشناسید و بتوانید خود را برای آزمون نهایی بهتر آماده کنید. پس با خیال راحت در آزمون های انتهای دوره ها شرکت کنید و از پاسخ های صحیح و توضیحات مفید استفاده کنید.

هدف اصلی از ارائه دوره مربیگری به صورت آنلاین این بوده است که هنرجویان بتوانند در زمان هایی که راحت تر هستند، مطالب را مطالعه و ویدیو ها را مشاهده و دروس را فراگیری نمایند. بنابراین بنا به شرایط و توانایی خود، می توانید در طی هر مدت زمانی که مایل بودید، دوره ها را اخذ و بگذرانید. حتی می توانید چند دوره را با هم تهیه و مطالعه نمایید.

توجه: هر دوره به تنهایی مدت زمان مشخصی برای دسترسی دارد. بعنوان مثال، دوره فلسفه یوگا پس از تهیه به مدت ۳۱ روز در دسترس می باشد و شما می توانید در این مدت به مطالعه دوره بپردازید. پس از پایان برخی از دوره ها، یک آزمون انتهای دوره خواهید.

بله، شما می توانید در هنگام گذراندن دوره، از طریق پشتیبانی سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید و پاسخ مناسب را دریافت کنید. پشتیبانی ما همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد و سعی دارد که به بهترین وجه به نیازها و درخواست های شما پاسخ دهد.

شما می توانید از طریق واتساپ، ارسال تیکت یا تماس تلفنی با پشتیبانی ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. از اینکه مجموعه پیام مهر را انتخاب کرده اید بسیار خوشحال و سپاسگزار هستیم.

Your certificate comes with a verification hologram and a unique QR code, which points to your original certificate page on CYCLIC YOGA INTERNATIONAL CANADA as a verification of the authenticity of the certificate and its expiry date.

×

وقت بخیر 🧘

×