دکتر ساعد احمدی

دکتر ساعد احمدی متولد ۱۳۳۶ تهران،  دارای تحصیلات لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته  روانشناسی بالینی از دانشگاه بمبئی هندوستان می باشد. دکتر احمدی هیئت علمی دانشگاه آزاد و رواندرمانگر است.

 به لحاظ سوابق درمانی،  بعد از تحصیلات لیسانس روانشناسی  بدلیل علاقمندی به درمان بیماریها روحی  و تسلط به زبان انگلیسی خیلی زود نزد استادان و افراد شاخص زمان خود رواندرمانی به سبک های شرقی و غربی را آموخته به عنوان دستیار نزد آنها مشغول به فعالیت درمانی شد.

بعد از موفقیت در  فوق لیسانس روانشناسی بالینی با درجه ممتاز، شیوه های  متدوال رواندرمانی را نزد استادان برجسته  زمان خود آموخته   عملا رواندرمانی  را  به عنوان شغل اول خود انتخاب و ادامه داد و بعد از پایان دکترای روانشناسی بالینی  در کنار تدریس در دانشگاهای مختلف کشور همچنان آن را ادامه و گسترش داد.

دکتر احمدی طی بیش از ۳۵ سال تجربه در مشاوره و  درمان آلام روانی، شیوه رواندرمانی خاص خود را اتخاذ نموده که آمیزه ای از  روانکاوی- شناخت درمانی و هیپنوتراپی است. دکتر احمدی اعتقاد دارد که شیوه درمانی او  دارای کارائی و اهمیت بالاتری از سایر روشهای درمانی است که برای ایشان با تجارب زیاد به اثبات رسیده است.

“Hypno-Psychoanalytical-Cognitive Psychotherapy”

دکتر احمدی سالها استاد و مدیر گروه روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد اسلامی بوده اند. مطالعات و پژوهشهای زیادی روی آناتومی روانی یوگا و ابعاد درمانی و بهزیستی آن داشته و  از آن به عنوان یک روش درمان شرقی بسیار نیرومند یاد می کند. ایشان برای بیش از ۱۲ سال مدیر مسئول اولین  نشریه علمی یوگا  در ایران بوده و سبک جهانی سیکلیک یوگا که شیوه پزشکی با ملاحظات خاص در انجام تمرینات جسمی و ذهنی یوگا می باشد را با کمک همسرشان خانم مایا ماچوه پایه ریزی و دارای کتاب و مقالات زیادی در این زمینه هستند. سبک ورزش رواندرمانی توسط ایشان در فدراسیون پزشکی ورزشی ایران برای اولین بار توسط ایشان راه اندازی و بطور کاربردی به علاقمندان آموزش داده شد.

تالیفات و مقالات متعدی در زمینه روانشناسی و یوگا از وی به چاپ رسیده . کتاب غلبه براضطراب و استرس و  ۱۴ روش مشهور ایشان در غلبه بر افکار منفی مورد استقبال زیاد دانشجویان و مراجعان ایشان بوده است و بارها به چاپ رسیده است.

وب سایت شخصی ایشان

Dr. Saed Ahmadi | دکتر ساعد احمدی
×

وقت بخیر 🧘

×