صفحه اصلی لیست وبینارهای زنده تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو
تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو

تاریخ

28 خرداد 1402
رویداد برگزار شده و به پایان رسیده است!

زمان

8:00 قبل‏ازظهر - 6:00 بعدازظهر

هزینه

15,000,000 ریال

تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو

تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو

بنا به گفته های ماهاتما گاندی، فرد بزرگ و معروف تاریخ هند، هنوز نمی دانم که هر سال که می گذرد، یک سال به عمرم اضافه می شود یا یک سال از عمرم کم می شود. این یک پرسش عمیق و فلسفی است که نشان می دهد گاندی چقدر به معنای واقعی زندگی اهمیت می داد. اما چه سالی اضافه شود یا کم، می دانم که خوبی زندگی در گذارا بودن آن است. این جمله نشان می دهد که او به تغییرات و جریانات زندگی باز بود و از هر لحظه آن لذت می برد.

امسال همه ما داریم سال پر تنشی را پست سر می گذاریم و در سال نو به امید، آرامش و آسودگی نیاز داریم. این حقیقت قابل انکار نیست که سال گذشته برای بسیاری از ما پر از چالش ها و دشواری های فراوان بود. در سال نو، همه ما دلتنگ صلح و سکون هستیم و به روشنایی و شادابی خوش آیند. بدون هیچ شکی امید و آرامش می باید اول در درون انسان شکوفا شود و بعد به دنیای بیرون انتشار یابد. ین عبارت نشان میدهد که منبع خوشبختي در خود ماست و نباید منتظر باشيم كسي يا چيزي ما را خوشحال كند. يوگا مي تواند در اين راه كمك مؤثري را به ما ارایه دهد.

يوگا يك روش علمي است كه با تأثير بر جسم، ذهن و روح، تعادل و هارموني را در زندگي فردي و اجتماعي به وجود مي آورد. ما در اين دوره شما را به آسان ترین روش های ارایه شده در يوگا آشنا خواهيم ساخت. شما با حضور در این دوره، قادر خواهید بود تکنيك های تنفس، حركات فلكسيبل، تأمل و آرامش را ياد بگيريد و بهبودي قابل توجهي در كيفيت زندگي خود حس كنيد.

معرفی اصوات سولفوژیو

اصوات سولفوژیو یا سولفژ (به فرانسوی: Solfège) یک روش آموزش موسیقی است که در آن هر نت موسیقی با یک نام خاص شناخته می شود. این نام ها عبارتند از: دو، رِ، می، فا، سل، لا، سی. این روش به خواننده کمک می کند تا بتواند نت های موسیقی را بدون نیاز به دیدن نت نگاری بخواند و بفهمد. این روش در قرن ۱۱ میلادی توسط گیدو دارِزو، یک موسیقیدان ایتالیایی ابداع شد و بعدها توسط موسیقیدانان دیگر تکامل یافت.

اصوات سولفوژیو و چاکرا دو مفهوم مرتبط با موسیقی و انرژی هستند. اصوات سولفوژیو، همانطور که قبلاً توضیح داده شد، یک روش آموزش موسیقی است که در آن هر نت موسیقی با یک نام خاص شناخته می شود. این نام ها عبارتند از: دو، رِ، می، فا، سل، لا، سی. این روش به خواننده کمک می کند تا بتواند نت های موسیقی را بدون نیاز به دیدن نت نگاری بخواند و بفهمد.

چاکراها، از سوی دیگر، مراکز انرژی هستند که در قسمتهای خاصی از بدن شما قرار دارند. انرژی حیاتی شما مستقیماً از طریق سیستم چاکرای شما جریان می یابد و هماهنگی را بین جسم ، وضعیت روحی و روانی ایجاد می کند. گفته می شود که ۷ نقطه انرژی اولیه در بدن ما وجود دارد. این هاب های انرژی به نام چاکراها شناخته می شوند و از یکی از قدیمی ترین متن های یوگا منشاء گرفته اند. هر چاکرا مربوط به یک قسمت از بدن ، یک رنگ و یک نت موسیقی است.

مدرس دوره تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو: خانم استاد مایا ماچوه
تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو

خانم استاد مایا ماچوه مدیر باشگاه ورزشی یوگا پیام مهر، از باشگاه های با سابقه و جزء یکی از قدیمی ترین مراکز شناخته شده یوگا در سطح کشور می باشد.

خانم مایا متولد شهر احمدآباد از ایالات گجرات هند هستند. ایشان در شهر پونای هند بزرگ شده اند. آموزش های اولیه و بنیادین یوگا را نزد مادرشان آموختند و قبل از آشنائی با دکتر ساعد احمدی و آمدن به ایران از محضر مربیان و اساتید متعددی در یوگا سود بردند.

بیوگرافی کامل مدرس

وبینار تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

آنچه در کارگاه تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو فرا می گیرید

۱- شناخته فرکانس چاکراها و انواع راه های متعادل کردن آنها

چاکراها مراکز انرژی در بدن هستند. بارز ترین عملکرد آنها دریافت، تعدیل و گسیل انرژی حیاتی در بدن است. با متعادل نگه‌داشتن این نقاط انرژی می‌توان انواع مشکلات جسمی و ذهنی را تا حد زیادی بهبود بخشید. هر چاکرا با فرکانس مشخصی فعالیت می کند و هر تغییری که باعث افزایش یا کاهش فرکانس آن می شود بر روحیه ما تاثیر می گذارد.

روش های متعددی برای میزان کردن فرکانس چاکرا وجود دارد. در این دوره شما با برخی از این روش ها آشنا شوید و امید و آرامش را در زندگی خود به ارمغات بیاورید.

۲- آشنایی با فرکانس های سلفژ

فرکانس های صوتی سلفژیو، فرکانس های بسیار قدرتمندی هستند که می توانند تغییرات آرامش بخش بسیار عمیقی را در فردی ایجاد کنند و حتی چاکراهای آن فرد را به حالت تعادل در بیاورد. در دوره متعادل سازی چاکراها با این فرکانس های صوتی آشنا می شوید و می توانید آن را دانلود و در مدیتیشن های خود استفاده کنید. 

۳- آموزش “مدیتشین  ویژه سال نو، مدیتشین سلفژ”  

هر چاکرا ارتعاش سلفژ مربوط به خودش را دارد. برخی از چاکراهای کلیدی و ویژه با متعادل کردن فرکانس های سلفژ خاص خود یک میدان الکترومغناطیسی یکپارچه ای را ایجاد می کند و  سایر چاکراها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. با انجام “مدیتشین سلفژ” در سیستم عصبی تغییرات شگفت انگیزی را تجربه خواهید کرد.

سوالات پرتکرار

وبینار برای تمام افراد در تمام سنین و جنسیت مناسبت می باشد و محدودیتی برای شرکت وجود ندارد.

بله، شامل گواهی شرکت در دوره قابل استعلام در وب‌ سایت پیام مهر می شود.

بله. جهت تهیه ضبط شده وبینار با واتساپ مرکز در ارتباط باشید.

۱۰ جلسه ۱/۵ ساعته و مجموعاً ۱۵ ساعت آموزش. (جلسات گاهاً ممکن است بیش از ۱/۵ ساعت طول بکشند)

وبینار تعادل چاکراها به کمک اصوات سولفژیو برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

×

وقت بخیر 🧘

×