صفحه اصلی لیست وبینارهای زنده آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما
آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما

تاریخ

28 خرداد 1402
رویداد برگزار شده و به پایان رسیده است!

زمان

8:00 قبل‏ازظهر - 6:00 بعدازظهر

هزینه

35,000,000 ریال

آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما

کارگاه تخصصی شفابخشی با آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما

بسیاری از مردم فکر می کنند که کار برروی نقاط مارما فقط بخشی از تکنیک ماساژ آیورودا است. اما در طب آیورودا روش “شفابخشی با مارما” برای هزاران سال مورد استفاده قرار می گرفت و حتی اساس درمان های سنتی مانند طب سوزنی، طب فشاری و رفلکسولوژی نیز مارماتراپی است. دانش کار برروی نقاط حساس مارما در حفظ سلامتی عمومی بدن نقش مهمی را ایفا می کند.

مارما به محل های خاصی در بدن گفته می شود که دارای ویژگی درمانی هستند. این نقاط در محل تقاطع دو یا چند بافت، مثل ماهیچه، رگ، عصب، استخوان، تاندون و یا مفصل یافت می شوند و با اندام های داخلی بدن در ارتباط هستند. در طب آیورودا ۱۰۷ نقطه مارما شناسایی شده اند که به سه دسته تقسیم می شوند: ساده(که با ۲ بافت تشکیل شده اند)، سانگین (که با ۳ بافت تشکیل شده اند) و سامیر(که با ۴ یا بیشتر بافت تشکیل شده اند).

کار کردن با نقاط مارما برای بهبود گردش خون، کاهش دردهای گوناگون، سم زدایي، تنظیم طبع ها، کاهش میزان دی اکسید کربن و ایجاد تعادل چاکراها بسیار موثر است. براساس طب سنتی آیورودا زندگی کردن بدون توجه به قوانین طبیعت باعث برهم خوردن شعور درونی سلول های بدن می شود و تحريک نقاط مارما برای باز یابي این تعادل کمک مي كند.

این کار را مي توان با ماساژ دادن و یا فشار دادن نقاط مارما انجام داد. برای دريافت نتيجه بهتر، پيشنهاد مي شود كه هنگام ماساژ، از  روغن های مخصوص هماهنگ با طبع هر فرد استفاده شود. روغن های مناسب بستگي به نوع طبع فرد دارد. به علاوه، بسته به فصل سال، روغن های گرم (مثل روغن سسام) يا سرد (مثل روغن کوکونات) مي توانند انتخاب شوند. همچنین، برای افزایش اثربخشی ماساژ، می توان از ادویه جات مثل زردچوبه، زیره، رازیانه، زنجبیل و … استفاده کرد. این ادویه جات خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و … دارند که به بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی مفید هستند.

مدرس دوره آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما: خانم استاد مایا ماچوه
آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما

خانم استاد مایا ماچوه مدیر باشگاه ورزشی یوگا پیام مهر، از باشگاه های با سابقه و جزء یکی از قدیمی ترین مراکز شناخته شده یوگا در سطح کشور می باشد.

خانم مایا متولد شهر احمدآباد از ایالات گجرات هند هستند. ایشان در شهر پونای هند بزرگ شده اند. آموزش های اولیه و بنیادین یوگا را نزد مادرشان آموختند و قبل از آشنائی با دکتر ساعد احمدی و آمدن به ایران از محضر مربیان و اساتید متعددی در یوگا سود بردند.

بیوگرافی کامل مدرس

وبینار آیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

آنچه در این کارگاه فرا می گیرید

شالوده های آیورودا

اولین گام در درک مفاهیم  مارما، داشتن دانش ابتدایی در باره شالوده آیورودا است که شامل:

  • شناخت عناصر حیاتی ساختار بدن انسان
  • شناخت مزاج ها و چگونگی ترکیب آن ها
  • مسیر های مهم جریان انرژی می باشد.

کاهش بهره هوشی و قدرت یادگیری، خستگی, ناتوانی تمرکز, کم اشتهایی، استرس، اضطراب و … می تواند پیامد کم شدن عناصر در بدن باشد .با وارد آوردن فشار با انگشت دست ها بر روی مناطق خاص مارما می توان به حفظ تعادل انرژی و نیروی زندگی کمک کرد. در این دوره شما با مارماهای اصلی برای نظم دادن به عناصر، مزاج ها و حریان نیروی پرانا در بدن آشنا خواهیدشد.

روش کاهش دادن درد در زانو

زانو درد به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات انسان امروزه شناخته  شده است. زانوها یکی از مهم ترین اعضاء تحمل وزن بدن هستند. اغلب درد زانو به نوع فعالیت فیزیکی افراد ارتباط دارد و برای بهبود آن نیاز به انجام فعالیت های مناسب ورزشی است، اما بسته به تشخیص پزشک شما می توانید  با فشار دادن یا ماساژ مناطق خاص مارما شدت و میزان درد زانو را کاهش دهید. در این دوره شما با شیوه‌ی مناسب و موثر برای برطرف‌کردن درد زانو به وسیله مارماتراپی آشنا می شوید.

کاهش دادن اضطراب و فشار های روانی

همه ی ما در زندگی روزمره دچار استرس می شویم و هر کس به نحوی سعی می کند که از استرس نجات پیدا کند. یکی از روش های کاهش فوری سطح استرس و اضطراب می توان مساژ دادن به مارماهای خاص بدن باشد. در این دوره با  شیوه کاربردی مساژ مارما برای کاهش اضطراب آشنا شوید.

بهبود بیخوابی

آیا می دانید که داشتن خواب ناکافی یا بی‌کیفیت  تاثیرات نامطلوبی برروی بینایی و سلامتی روان ما دارد. یکی از علل خستگی همیشگی، بی خوابی است. اگر خواهان کیفیت خواب خوب و عمیق هستید با ما همراه باشید و شیوه های کاربردی آیورودا و مارما را برای داشتن خواب مناسب بیاموزید.

بهبود ریزش مو

 در هر شبانه روز به طور متوسط ما حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست می‌دهیم که در حالت عادی با تارهای موی جدید جایگزین می شود و تراکم مو ثابت می‌ماند. اما در صورتی که ریزش مو بدون جایگزینی مناسب باشد و منجر به کاهش تراکم موها شود، نیاز به اقدام جدی است. طب سنتی آیورودا برای داشتن موهای حجیم، محکم و ابریشمی به یک روش استثنایی  اشاره می کند. در این روش به ناحیه های خاص پوست سر با استفاده از حرکات مختلف دست ماساژ داده می شود.

این کار گردش خون را در پوست سر تحریک می کند و تمام سموم، سلول های مرده پوست و شوره سر را از بین می برد. همچنین به رشد موهای سالم و تقویت موهای موجود کمک می کند. 

جوان سازی پوست

چین و چروک پوست افزایش سن را اعلام می کند. در این فرایند پوست آب خود را از دست می دهد و خشک می شود. ضمن اینکه خاصیت ارتجاعی پوست نیز تا حد زیادی از دست می رود. کلاژن و الاستین دو ماده مهم در حفظ  طراوت و جوانی پوست به شمار می آید. با کاهش میزان تولید این دو ماده در بدن، پوست نازک و شکننده می شود. برای حفظ جوانی پوست صورت نیاز به ساخت کلاژن است. قرن هاست که  طب آیورودا از ماساژ دادن  نقاط مارما برای تحریک تولید کلاژن زیر پوست استفاده  می کند. در این دوره شما با نقاط مارمای کلاژن ساز و شیوه ماساژ آن آشنا می شوید.

توجه: به همان اندازه که فراگیری این علم می تواند به شما کمک کند چنانچه توسط افراد غیرمتخصص انجام شود می تواند برای شما مضر باشد.

وبینارآیورودا و آشنایی با طب فشاری مارما برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

×

وقت بخیر 🧘

×