صفحه اصلی لیست وبینارهای زنده تمرکز فکر برتر – جلوگیری از حواس پرتی
تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی

تاریخ

25 مرداد 1399 - 17 شهريور 1399
رویداد برگزار شده و به پایان رسیده است!

زمان

7:00 بعدازظهر - 8:30 بعدازظهر

هزینه

35,000,000 ریال

تمرکز فکر برتر – جلوگیری از حواس پرتی

تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی
تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی

تمرکز فکر یک مهارت است. افراد مختلف دارای درجه تمرکز فکر متفاوتی هستند. متمرکز شدن روی یک موضوع برای بعضی از افراد راحت و برای برخی دیگر سخت تر است اما نکته مهم این است که با آموزش و تمرین می توان قدرت تمرکز فکر را تقویت کرد و افزایش داد.

زمانیکه تمام منابع جسمی و روحی متمرکز شده اند، قدرت فرد برای حل یک مشکل بسیار زیاد می شود. پرتوهای خورشید را در نظر بگیرید هنگامی که پرتوهای خورشید در یک نقطه متمرکز شوند، می توانند آن نقطه را بسوزانند و بالعکس در صورت پراکندگی، اتفاقی نخواهد افتاد.

وقتی ذهن خود را متمرکز می کنید، انرژی های خود را جمع کرده و آنها را در افکار یا فعالیت های جانبی به‌هدر نمی‌دهید. تمرکز برتر، مهارتی است که شما را قادر می سازد توجه خود را بر روی یک عمل یا فعالیت منفرد متمرکز کنید.

به عبارت دیگر، تمرکز فکر به معنای داشتن توانایی توجه و تمرکز و غوطه ور شدن و درگیر شدن بر کار، فعالیت یا هدف به مدت طولانی، بدون ایجاد حواس پرتی است. همه افراد معمولا از این توانایی برخوردار هستند که برای مدت مشخصی تمرکز خود را بر روی یک موضوع قرار دهند. اما با تغذيه‌ي مناسب، استفاده از دارو‌های گياهي، و يادگيري تكنيك‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌های ساده و كاربردي، قابليت متـركز شدن را مي‌توان به ميزان قابل توجهي افزايش داد.

تمرکز فکر می تواند در زمینه های مختلفی از زندگی ما نقش مهمی ایفا کند. برای مثال، تمرکز فکر می تواند به ما کمک کند تا:

  •  در یادگیری و حفظ اطلاعات بیشتر و بهتر باشیم.
  •  در حل مسائل و چالش های پیچیده و خلاقانه تر باشیم.
  •  در انجام کارهای روزمره و اهداف بلندمدت خود با سرعت و کارایی بالاتر باشیم.
  •  در کنترل احساسات و هیجانات خود و دیگران باشیم.
  •  در ارتباطات و روابط خود با دیگران باشیم.

    به همین دلیل، افزایش تمرکز فکر یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه فردی است که باید به آن اهمیت داد.

مدرس دوره تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی: خانم استاد مایا ماچوه
تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی

خانم استاد مایا ماچوه مدیر باشگاه ورزشی یوگا پیام مهر، از باشگاه های با سابقه و جزء یکی از قدیمی ترین مراکز شناخته شده یوگا در سطح کشور می باشد.

خانم مایا متولد شهر احمدآباد از ایالات گجرات هند هستند. ایشان در شهر پونای هند بزرگ شده اند. آموزش های اولیه و بنیادین یوگا را نزد مادرشان آموختند و قبل از آشنائی با دکتر ساعد احمدی و آمدن به ایران از محضر مربیان و اساتید متعددی در یوگا سود بردند.

بیوگرافی کامل مدرس

وبینار تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

آنچه در کارگاه تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی فرا می گیرید

✴ آشنایی با قدرت تمرکز فکر انسان

با توانایی متمرکز شدن ذهن خود آشنا شوید و چگونگی استفاده از آن را در زندگی روزمره بیاموزید. این مهارت برای هر نوع موفقیت ضروری است. بدون آن، تلاش‌های شما پراکنده می شوند.

برای دست‌یابی به تمرکز بالا، نیاز است که عادات و سبک زندگی خود را بازبینی و بهبود دهید. عوامل مختلفی مانند استرس، خستگی، سلامت جسمانی، تغذیه، خواب، محیط کار یا درس و … می توانند بر قدرت تمرکز شما تأثیر منفی گذارند. برای افزایش تمرکز ذهن، لازم است که این عوامل را شناسایی و مدیریت کنید.

✴ نحوه استفاده از قدرت تمرکز در افزایش  یادگیری و اعتماد به نفس فردی

فراگیری روش‌های مؤثر در افزایش قدرت یادگیری و افزایش اعتماد بنفس. قدرت یادگیریتوانایی فرد در درک، ذخیره و استفاده از اطلاعات جدید است. قدرت یادگیری می تواند بر روی عملکرد شغلی، تحصیلی، شخصی و اجتماعی فرد تأثیر بگذارد. برای افزایش قدرت یادگیری، لازم است که روش های مناسب و مؤثر را پیدا و پیاده کنید.

اعتماد بنفس حس مثبت فرد درباره خود، قابلیت ها و ارزش های خود است. اعتماد بنفس می تواند بر روی خلاقیت، عملکرد، رضایت و رابطه فرد با دیگران تأثیر بگذارد. برای افزایش اعتماد بنفس، لازم است که روش های مناسب و مؤثر را پیدا و پیاده کنید.

✴ آشنایی با روش های مهم جهت جلوگیری از حواس پرتی

حواس پرتی یعنی خارج شدن از روند تمرکز. حواس پرتی وضعیتی است که در آن فرد نمی تواند توجه خود را روی یک فعالیت، مسئله یا هدف حفظ کند و به راحتی تحت تأثیر عوامل داخلی یا بیرونی قرار می گیرد و ممکن است به دلایل مختلف از جمله خستگی، افسردگی، اضطراب، سوء تغذیه، کم خوابی، سر و صدا، نور، نوتیفیکشن ها و … رخ دهد.

حواس پرتی معمولاً با علائم دیگری هم همراه است مانند فراموش کاری، خستگی ذهنی، گیجی، اختلالات خواب و نشانه های افسردگی و اضطراب همچنین ممکن است در بعضی موارد نشانه یک اختلال روانپزشکی باشد مانند اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD)، اختلال دو قطبی و… باشد

✴ آشنایی با روش‌های خالی کردن ذهن از افکار و احساسات مزاحم

افکار، بطور مداوم حواس و توجه ما را بخود جلب می کنند. فکرهای مزاحم  باعث اتلاف وقت و انرژی در امور غیر مهم می شوند. تفکرات در واقع بر زندگی ما حاکم هستند و آنقدر به این شرایط عادت کرده ایم که آن را طبیعی می دانیم. در این بخش می آموزیم چگونه ذهن خود را از افکار مزاحم خالی کنیم.

✴ معرفی رویکردهای سیکلیک یوگا جهت آماده سازی جسم و ذهن برای تمرکز برتر

همراه با تجربه تمرین های تقویت کننده تمرکز فکر در یوگا

✴ معرفی رژیم غذایی مناسب برای تقویت تمرکز

آشنایی با راهکارهای تغذیه مناسب در طب آیورودا جهت حفظ و تقویت توانایی های ذهنی انسان.
طب آیورودایکی از قدیمی ترین و جامع ترین سیستم های درمانی جهان است که بر اساس دانش زندگی و طول عمر (Ayur Veda) بنا شده است. طب آیورودا به اصول بنیادی جهان هستی، تعادل بین پنج عنصر (فضا، هوا، آتش، آب و خاک)، سه نوع طبع (واتا، پیتا و کافا) و سه کیفیت انرژی (ساتوا، راجاس و تاماس) اعتقاد دارد . طب آیورودا هدف دارد که با شناسایی مزاج فرد و عوامل مختل کننده تعادل طبیعی بدن، روش های درمان مناسب را پیشنهاد دهد.

سوالات پرتکرار

وبینار تمرکز برتر برای تمام افراد در تمام سنین و جنسیت مناسبت می باشد و محدودیتی برای شرکت وجو ندارد.

بله، شامل گواهی شرکت در دوره قابل استعلام در وب‌ سایت پیام مهر می شود.

بله. جهت تهیه ضبط شده وبینار با واتساپ مرکز در ارتباط باشید.

۱۰ جلسه ۱/۵ ساعته و مجموعاً ۱۵ ساعت آموزش. (جلسات گاهاً ممکن است بیش از ۱/۵ ساعت طول بکشند)

وبینار تمرکز فکر برتر - جلوگیری از حواس پرتی برگزار شده است، جهت دسترسی به فایل های ضبط شده این دوره با واتساپ مرکز در ارتباط باشید:

×

وقت بخیر 🧘

×